چگونگی مرگ افراد مشهور !!!
سه شنبه 30 8 1385 9:37

چگونگی مرگ افراد مشهور |

پروین اعتصامی:شاعره خوش قریحه ای که اکثر ما شعرهاشو از کتابهای مدرسه به یاد می آوریم.اون توی مدت کوتاه عمرش شهرت زیادی کسب کرد.اون هم در سالهای ۱۳۰۰ که زنها هنوز جایگاه خودشونو پیدا نکرده بودن.اما پروین در ۳۵ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری تیفوس(که الان علاجش آنتی بیوتیکی ساده است)کور شد و بعدش مرد.

یوری گاگارین:خلبانی بود عاشق اتفاقات تازه که سال ۱۹۶۱ بخاطر پرواز با سفینه فضایی مشهورترین فرد جهان شد.اما همین خلبان سفینه فضایی در یک پرواز ساده جونشو از دست داد.

آنتوان سنت اگزوپری:نویسنده مدرسه گریزی که عاشق پرواز بود.خالق شازده کوچولو که سالها با نوشته ها و پروازهای عجیبش مردمو متعجب کرده بود در یک پرواز برضد نازی ها(در جنگ جهانی دوم) توسط یک افسر آلمانی که اتفاقا خواننده و مترجم کتابهایش بود هدف قرار گرفت.

پرنسس دایانا:همسر سابق پرنس چارلز که با سیاستهای خانواده سلطنتی مخالف بود.اون زمانیکه قصد ازدواج با«دودی»پسر محمدآل فائز(میلیاردر مصری)را داشت در یک تصادف کشته شد.اون هم بخاطر فرار از دست خبرنگارانی که هیچوقت معلوم نشد از چه روزنامه ای بودند.

پاتریس لوموبا:سیاستمدار کنگویی که سالها برای استقلال کشورش مبارزه کرد.اما پس از استقلال کنگو اختلاف نظرش با سایر اعضای دولت باعث شد مخالفانش اونو توی خونه اش بسوزونن.

کلئوپاترا:ملکه مصری که بخاطر شقاوت و خودخواهی هاش معروف شد.اون همسرش بطلیموس رو کشت و با ژولیوس سزار نماینده روم ازدواج کرد و وقتی فهمید که دیگه نمی تونه روی فرماندهان رومی تاثیر داشته باشه و محکوم به شکسته با سم مارکبری خودکشی کرد.یعنی همون بلایی که سر پدر و برادرش آورده بود.

فروغ فرخزاد:شاعره ایرانی که عاشق حمایت از کودکان و بیماران بود وقتی که باسرعت داشت در خیابانهای تهران رانندگی می کرد برای اینکه به سرویس مدرسه بچه ها نزنه جیپش رو به سمت مرگ منحرف کرد.

نساء:قهرمان اتومبیلرانی برزیل که ورزشکار محبوب و معروفی توی کشورش بود در یک تصادف ساده اتومبیل کشته شد.میگن بعداز اون بود که مایکل شوماخر تونست خودی نشون بده.

غلامرضا تختی:قهرمان کشتی ایران و وزرشکار محبوبی که همه زندگی اش رو وقف مردم کرده بود در هتلی تنها و به طرز فجیعی جون سپرد.یکی از روزنامه های طنز اون زمان نوشت:تختی خودکشی شد.

آندرس اسکوبار:مدافع تیم ملی کلمبیا در جام جهانی ۹۴ که تروریستهای کلمبیایی بخاطر اینکه در بازی با امریکا اشتباهی به خودشون گل زد سینه اش رو با ۱۲تا گلوله سوراخ کردند.

ناپلئون بناپارت:پادشاه کشورگشای فرانسه که بعداز شکست در جنگ واترلو و به دستور مجلس کشورش به جزیره سنت هلن تبعید شد و بعدها شایع شد که براثر تب مرده ولی محققان قرن حاضر در باقیمونده جسدش آرسنیک کشف کردند.خیلی بده یه جنگجو با زهر بمیره.

 ارنستو چه گوارا:پزشک و چریک انقلابی آرژانتینی که سالها به همراه فیدل کاسترو برای استقلال کوبا مبارزه کرد.ارنستو پس از پیروزی و در حالیکه وزیرصنایع کوبا بود برای کمک به آزادی مردم بولیوی از استعمار به این کشور رفت و همونجا کشته شد.جسد«چه»را ۳۰ سال بعد به کشورش تحویل دادند.

برچسب ها :
امپراتور و دانشمندان
سه شنبه 30 8 1385 8:47

امپراتور و دانشمندان

امپراتوری ازخانواده تسین درچین فرمان داد تا دائره المعارفی تدوین کنند عده ای از دانشمندان به ریاست جی یوان به کارمشغول شدند. جی یوان هر مجلدی را که برای امپراتور می فرستاد عمدا چند اشتباه فاحش به جای می گذاشت !

گفتند : چرا چنین می کنی ؟

گفت : امپراتوران مغرور وخودخواهند، اگر امپراتور متوجه شود که آگاهی وعلمش از ما کمتراست وماازاوداناتریم کینه ما را دردل گیرد وبسا که روزی سر خود را نیز دراین راه به باد دهیم .

برچسب ها :
مناجات
سه شنبه 30 8 1385 8:42

مناجات

الــهــی دلی ده که شـوق طاعـت افـزون کنـد و تـوفیق طاعـتی ده کـه ببهشـت رهنمون کند.

الــهــی دلـی ده کـه در کــار تــو جــان بــازیـم و جــانـی ده کـه کــار آن جـهــان بـسـازیـم.

الــهــی نفسـی ده کـه حلقـه بنـدگـی تـو گـوش کند . جـانی ده کـه زهر حکمـت تـو نـوش کند.

الــهــی دانـــایــی ده کـــه در راه نـیـفـتـیـم و بـیـنـــایــی ده کـــه در چــــاه نـیـفـتـیـم.

الــهــی پـایی ده کـه با آن کـوی مهـر تـو پوئیم و زبانی ده کـه با آن شکـر آلای تـو گـوئیم.

ای عزیز نیکـویی نمـودن بدلـهـا ره یافتن است و دلنـوازی کردن بخشنـودی شتـافتن است

              ایــن امــریــسـت خـجـسـتـه کــه بـجـز صـاحــبـدلان مـقـبـل درآن قـــدم نــزنـنـد

ای جـمـلـه بـیکـسـان عـالـم را کـس 

یـک جـو کرمـت تـمـام عـالـم را بـس

مـن بـیکـسـم و کـسی نـدارم جز تـو

یا رب به فریاد من بی کس رس

 

                                                 مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری

 

برچسب ها :
حکایت...
سه شنبه 30 8 1385 8:29

مردي در نمايشگاهي گلدان مي فروخت . زني نزديك شد و اجناس او را بررسي كرد . بعضي ها بدون تزيين بودند، اما بعضي ها هم طرحهاي ظريفي داشتند

زن قيمت گلدانها را پرسيد و شگفت زده دريافت كه قيمت همه آنها يكي است

او پرسيد:چرا گلدانهاي نقش دار و گلدانهاي ساده يك قيمت هستند ؟چرا براي گلداني كه  وقت و زحمت بيشتري برده است ، همان پول گلدان ساده را مي گيري؟

فروشنده گفت: من هنرمندم . قيمت گلداني را كه ساخته ام مي گيرم. زيبايي رايگان است


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 310161
تعداد نوشته ها : 344
تعداد نظرات : 140
Rss